OKOLICA
DELFINA W MIĘDZYWODZIU

Międzywodzie znajduje się na największej polskiej wyspie – Wolin, która położona jest w jednym z najciekawszych przyrodniczo zakątków Polski.
Wolin jest niezwykle różnorodnym miejscem. Jej północne krańce to tętniące w lecie życiem miejscowości nadmorskie Świnoujście, Międzyzdroje, Dziwnów czy też nasze Międzywodzie, kuszące pięknymi, szerokimi, piaszczystymi plażami i mnóstwem atrakcji dla każdego bez względu na wiek.

Międzywodzie

Nasze Międzywodzie to niewielka urokliwa miejscowość na wyspie Wolin, otoczona od południa wodami Zatoki kamieńskiej a od północy Morzem Bałtyckim.

Plaża w Międzywodziu

Nasza plaża to jedna z najpiękniejszych plaż polskiego wybrzeża, szeroka o złocistym piasku z ciepłą woda zachęca corocznie do słonecznych i morskich kąpieli.

Klify w okolicach Międzyzdrojów

Niespełna 30 km od Międzywodzia znajdują się majestatyczne prawie 100 m klify z niesamowitym widokiem na całą Zatokę Pomorską wraz z wyspami niemieckiego wybrzeża.

Międzywodzie przystań jachtowa

Przystań w Międzywodziu to idealne miejsce na zacumowanie swoim jachtem czy tez łodzią motorową. To również miejsce na piękne letnie spacery.

Jeśli ktoś myśli, że nad morzem może być tylko płasko i nudno, powinien udać się na naszą wyspę. Brzeg od strony morza wznosi się tu w niektórych miejscach na wysokość ok. 100 m n.p.m. tworząc niesamowite klify. Dzięki temu podziwiać tumożna cudowne widoki pięknej Zatoki Pomorskiej.
Centralna część wyspy to dziewiczy krajobraz wzniesień gęsto pokrytych pięknymi bukowymi i sosnowymi lasami, pośród których jak szafiry lśnią przepiękne jeziora, to obszar Wolińskiego Parku Narodowego kuszący bogactwem zwierzyny jak i ogromną różnorodnością roślinności. 

Jezioro Turkusowe

Niesamowity kolor i piękno jeziora corocznie przyciągają w to miejsce nieopodal Międzyzdrojów rzesze turystów. 30 km od Międzywodzia.

Dziwnów port

Morska przygoda, świeża ryba prosto z kutra ? To wszystko na wyciągnięcie ręki zaledwie 3 km od naszego obiektu w pobliskim Dziwnowie.

Marina Świnoujście

Świnoujście jak na morskie miasto przystało może sie pochwalić piękną w pełni wyposażona przystanią jachtową, to obowiązkowe miejsce dla każdego zapalonego żeglarza. 45 km od Międzywodzia.

Królewski głaz - Kamień Pomorski

Według legendy, po opanowaniu Pomorza w 1121 roku, Bolesław Krzywousty przyjmował defiladę żeglarzy stojąc właśnie na Królewskim Głazie. Od kamienia pochodzi także prawdopodobnie nazwa pobliskiej miejscowości, Kamienia Pomorskiego. Głaz widać z przystani w Międzywodziu.

Południowa część wyspy to obszar rolniczy, niewielkie malownicze miejscowości zapraszają do siebie wszystkich ceniących spokój i bezpośredni kontakt z naturą. Znajduje się tu szereg gospodarstw agroturystycznych oferujących swoje usługi na bardzo wysokim poziomie.Turyści znajdą tutaj szlaki turystyczne, ośrodki jeździeckie. Miłośnicy przyrody mają możliwość poznawania flory i faunyWolińskiego Parku Narodowego. Jeśli kochasz wędrówki piesze – szlaki turystyczne zaprowadzą cię w najpiękniejsze części wyspy Wolin.

Międzyzdroje

Międzyzdroje to letnia stolica Pomorza Zachodniego, idealne miejsce na jednodniowy wypad z rodziną, nadmorski gwar, mnóstwo kwiatów, piękna aleja oraz molo 30 km od Międzywodzia. 

Międzyzdroje Aleja gwiazd

Najsłynniejsza polska promenada wzorowana jest na podobnych miejscach w innych krajach, a przede wszystkim na Alei Sławy w Hollywood oraz Alei Gwiazd w Cannes. Promenada Gwiazd to chodnik usytuowany przy jednym z hoteli w Międzyzdrojach. Wmurowano tutaj pamiątkowe płyty z odciskami dłoni i podpisami największych polskich gwiazd.

Świnoujście wejście do portu

Stawa Młyny jest jednym z symboli Świnoujścia, stanowiąc część oficjalnego logo miasta. Zdjęcia z „wiatrakiem” wykorzystywane są powszechnie w materiałach promocyjnych, na pocztówkach ze Świnoujścia, okładkach przewodników itp.

Świnoujście latarnia morska

Najwyższa na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego, jedna z najwyższych latarń morskich na świecie. Wykonana z cegły, na jej szczyt prowadzi dokładnie 308 schodów; położona jest w dzielnicy Warszów. Piękny widok na wejście do portu i okoliczne plaże.

Międzywodzie to miejscowość, która w promieniu 50 km oferuje mnóstwo atrakcji i ciekawostek turystyczno-przyrodniczych. Wystarczy wspomnieć miejscowość Kamień Pomorski z pięknymi zabytkami, Wolin z jego tradycjami Wikingów czy też miejsca takie jak Rewal, Niechorze, Dziwnów czy Kołobrzeg. Warto do nas przyjechać, gdyż oprócz doskonałych warunków wypoczynku w samym Międzywodziu, stanowimy doskonały punkt wypadowy do mnóstwa miejsc na Pomorzu Zachodnim czy też północno-wschodnich Niemiec.

Kamień Pomorski ratusz

Pobliski Kamień Pom. (18 km od Międzywodzia) przyciąga pięknym ryneczkiem z ratuszem oraz wspaniałą katedrą. Latem pomiędzy Międzywodziem a Kamieniem kursują statki wycieczkowe.

Wolin wioska wikingów

Średniowieczny skansen położony na wyspie Wolińska Kępa w granicach administracyjnych miasta Wolin. Znajduje się tutaj kilkanaście obiektów – replik wczesnośredniowiecznego Wolina (dziś liczba obiektów to 27 chat, 2 bramy z wałami i umocnieniami obronnymi, nabrzeże portowe).

Statek wikingów

Wyjazd nad morze nierozerwalnie łączy się z morską przygodą. Pobliski Dziwnów (3 km) zapewni ją Państwu bez najmniejszego problemu. Nabrzeże w Dziwnowie pełne jest statków wycieczkowych oferujących wycieczki morskie.

Trzęsacz ruiny kościoła

W odległości zaledwie 25 km od naszego Delfina znajduje się jedna z największych atrakcji Pomorza – ruiny kościoła w Trzęsaczu. Warto tez odwiedzić pobliski Rewal czy tez Niechorze.

DELFIN Międzywodzie
Aneta Kurzawa
ul. Wojska Polskiego 1
72-415 Międzywodzie
tel. 091 38 138 76
kom. 500 205 657
delfin@miedzywodzie.net

Designed by Aigel AB 2019

   

DELFIN Międzywodzie
Aneta Kurzawa
ul. Wojska Polskiego 1
72-415 Międzywodzie
tel. 091 38 138 76
kom. 500 205 657
delfin@miedzywodzie.net

   

Designed by Aigel AB 2019